Парламентарі пропонують розподіляти посади у комітетах ВР за принципом д’Ондта

7 Лютий, 2018 - 17:34

У парламенті зареєстровано законопроект №7550, яким пропонується розподіляти посади у комітетах Верховної Ради за принципом д’Ондта. Серед ініціаторів законопроекту – лідер депутатської групи «Воля народу» Ярослав Москаленко. 

Принцип д'Ондта полягає у способі розподілу мандатів при пропорційному представництві. Свого часу його запропонував бельгійський математик Віктор д'Ондт. Цей спосіб сьогодні використовують у багатьох країнах світу – Японії, Шотландії, Аргентині, Бразилії, Туреччині, Данії, майже у всіх країнах Європи. 

При використанні цього принципу місця розподіляються послідовно, одне за іншим. На кожному кроці чергове місце присуджується тій партії, яка володіє найбільшою квотою, і обчислюється за формулою. Після присудження місця квота партії обчислюється з урахуванням нової кількості отриманих місць.

Мета запропонованого законопроекту – впровадити прозорий та ефективний спосіб розподілу посад голів комітетів, перших заступників, заступників голів, секретарів та членів комітетів залежно від кількісного складу депутатських фракцій на основі їх пропозицій. Це дозволить підвищити ефективність роботи парламентських комітетів і скоротити час, що витрачається на розподіл посад.

У разі прийняття, закон набере чинності з дня набуття повноважень Верховної Ради дев’ятого скликання. Розробляли документ у рамках внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності українського парламенту.