Парламентарі вимагають забезпечити компенсації населенню об’єднаних тергромад, розташованих у зоні спостереження АЕС

26 Квітень, 2018 - 17:41

Народні депутати вимагають внести зміни до закону про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку для надання соціально-економічної компенсації ризику населенню, яке проживає на території зон спостереження в об’єднаних територіальних громадах. Відповідний проект №8323 зареєстровано у Верховній Раді. Серед співавторів - народні депутати з групи “Воля народу” Володимир Бандуров та Ігор Молоток.

Щорічно розробляється порядок та умови надання субвенції з держбюджету місцевим бюджетам для фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає у зоні спостереження. Зазначена субвенція розподіляється між 39 адміністративно-територіальними одиницями семи областей. Але через неузгодженість положень закону «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» розподіл субвенції не здійснюється на бюджети об’єднаних територіальних громад, які також знаходяться на таких територіях зон спостереження. Тож законотворці пропонують узгодити ці міжбюджетні відносини.

Автори документу наголошують, що метою прийняття закону є врегулювання питання розподілу коштів від збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає у зоні спостереження в об’єднаних територіальних громадах. І пропонують саме механізм здійснення розподілу відповідної субвенції. 

Прийняття проекту реалізує законодавче право населення, яке проживає у зоні спостереження в об’єднаних територіальних громадах, на отримання соціально-економічну компенсації.