Парламенту пропонують повернутися до питання відкритості Держреєстру речових прав

23 Квітень, 2014 - 11:39

Верховній Раді пропонують зробити Державний реєстр речових прав на нерухомість загальнодоступним. Про це сказано в законопроекті № 4728.

Ініціаторами законопроекту є Олександр Доній і Юрій Благодир (депутатська група "Суверенна європейська Україна"), Віктор Чумак, Оксана Продан, Ірина Геращенко, Павло Різаненко (фракція УДАР), Олег Осуховський, Михайло Головко, Юрій Сиротюк, Руслан Марцінків (фракція "Свобода"), Леся Оробець, Андрій Шевченко, Ксенія Ляпіна, Олег Медуниця, Андрій Кожем'якін (фракція "Батьківщина"), а також позафракційні - Юрій Дерев'янко та Інна Богословська, повідомляють Українські новини.

Завданнями проекту є спрощення процедури доступу до відомостей, що містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Державному земельному кадастрі.

Проектом пропонується встановити, що інформація про зареєстровані права та їх обтяження, що міститься у Державному реєстрі прав, є відкритою і загальнодоступною.

Для фізичних та юридичних осіб інформація з Державного реєстру прав надається шляхом пошуку щодо об'єкту нерухомого майна в електронному вигляді через офіційний сайт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав.

Така інформація може надаватися у паперовому вигляді шляхом подачі заяви органам державної реєстрації прав або нотаріусам.

Для отримання інформації з Державного реєстру прав в електронному вигляді необхідно зареєструватися на сайті.

Крім того, умовою доступу є здійснення оплати за надання інформації з Державного реєстру прав шляхом електронного платежу.

Проектом також пропонується встановити, що на отримання відомостей Державного земельного кадастру про земельну ділянку у формі виписки мають право будь-які фізичні та юридичні особи.

Нагадаємо, 25 березня ВР не вистачило голосів для того, щоб скасувати обмеження на отримання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухомість і зробити його загальнодоступним.