Популяризація української мови має бути природною – Володимир Литвин

21 Квітень, 2017 - 14:54

Народний депутат Володимир Литвин (депгрупа “Воля народу”) вважає, що популяризація української мови шляхом заборони інших матиме протилежний результат. 

“Треба створювати умови для того, щоб був природний процес заохочення володіння українською мовою. Через заборони (інших мов – ред.) ми отримаємо опір, незадоволення і небажання підтримувати державу Україна”, - сказав він в ефірі телеканалу “112 Україна”, коментуючи прийняття за основу Київрадою проекту рішення, що зобов'язує персонал закладів, магазинів розмовляти українською мовою.
 
На його переконання, шлях до успіху мовного питання лежить через освітню популяризацію: “Якби у нас була можливість і видавалася б відповідна література на історичну тематику, зокрема з питань історії Донбасу. Краще б міська влада видала наклад таких книг та організувала б популяризацію, щоб люди усвідомили корені тих проблем, які ми сьогодні маємо. Це був би результат і успіх”, - сказав В.Литвин.

Парламентар вважає, що від прийняття відповідного рішення Київради практично нічого не зміниться. “Треба, щоб знання української та іноземних мов стало синонімом успіху людини, щоб це було модно. А так приймуть черговий папірець, витратять зусилля й енергію. Бажано, щоб наставник міста сам добре вивчив українську мову і міг показувати приклад”, - зазначив політик. 

Теги: