Причина існування рейдерства полягає у законодавчих прогалинах – Сергій Лабазюк

5 Грудень, 2018 - 15:06

Народний депутат Сергій Лабазюк (депгрупа “Воля народу”) взяв участь в антирейдерському форумі “Бізнес проти знищення держави”. Захід зібрав представників влади, підприємців та юристів, які фахово борються проти неправомірних дій стосовно бізнесу. 

На думку парламентаря, суттєво вплинуло на боротьбу із рейдерами створення і діяльність спеціальної комісії при Кабінеті міністрів. 

“Результатом нашого спільного поштовху стало створення комісії, яку очолив перший віце-прем’єр Степан Кубів. На неї було покликано майже всі силові структури. Перші засідання проходили з величезним підняттям духу. Я вірив, що ця комісія запрацює. Ініціативою від комісії було створення антирейдерських штабів в областях”, – констатував перші успіхи політик.

Він відзначив, що поки антирейдерським штабам бажаного результату досягти не вдалося, проте ними попередили велику кількість рейдерських захоплень, які б мали відбутися. 

Парламентарій переконаний, що причина існування рейдерства у таких масштабах полягає у законодавчих прогалинах, які терміново потрібно виправляти. 

“Ми мали за цей рік близько 600 зафіксованих рейдерських захоплень або спроб.  Чому це сталося? Тому що є прогалини у законодавстві. Є декілька ключових моментів, які потрібно усувати. Ми над цим активно працюємо”, – запевнив він.

Серед цих недоліків – відстуність можливості нотаріального посвідчення підписів юридичних осіб при зміні власності на корпоративні права підприємців; невикористання державними реєстраторами, під час здійснення реєстраційних дій, відомостей, актів та реєстрів; неповнота відомостей державного земельного кадастру про земельні ділянки, реєстрація яких відбулася до 1 січня 2013 року; відсутність у держреєстрі речових прав на нерухоме майно відомостей про права на більшість земельних ділянок, а також недосконалість існуючої моделі інформаційного обміну між державними структурами.

Теги: