Продавати землю у 2019 році не можна, оскільки немає правил - Сергій Лабазюк

19 Грудень, 2018 - 13:55

Наразі комітет аграрної політики та земельних відносин розглядає рекордних 12 законопроектів щодо ринку землі. Адже потреба в упорядкуванні земельного законодавства є. Про це розповів народний депутат Сергій Лабазюк (депгрупа “Воля народу”) в ефірі телеканалу “News One”. 

На думку політика, аби уникнути спекуляцій і піару, потрібно обов’язково пояснити людям все, що стосується продажу землі: “Людям дати чіткі роз’яснення і провести роботу, які є плюси і мінуси продажу землі. Це перший фактор. Другий – показати людям, на яких умовах, за якою оцінкою і хто буде мати право придбати землю”. 

“У 2019 році, коли ми маємо подвійні вибори, розуміємо, що всі на цій темі будуть або спекулювати, або піаритися, або лякати людей. Цього допустити не можна”, – погоджується він.

За його словами, продавати землю у 2019 році не можна. “По одній причині: немає правил”, – пояснив він.

“Якщо розпочнеться ринок землі на нечітко встановлених правилах, буде хаотичність, буде рейдерство, буде захоплення земель. І ми прийдемо до того, що зменшиться вал сільськогосподарської продукції, зменшиться надходження грошей до бюджету, скоротиться кількість робочих місць”, – застеріг парламентарій.

Він упевнений, що відкриття ринку землі – це плюс для економіки. Але цей плюс має бути для українського фермера, а не для міжнародних фінансових інституцій, які можуть скупити землю задешево. Бо неможливо технічно заборонити у законі іноземцям купувати землю. Тож у будь-якому випадку діяти потрібно виважено.

Теги: