Програма «Доступні ліки» повноцінно не працює – Володимир Литвин

21 Квітень, 2017 - 10:34

Народний депутат Володимир Литвин (депгрупа «Воля народу») звернувся до голови уряду Володимира Гройсмана щодо неналежного функціонування державної програми з відшкодування вартості ліків для хворих на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та цукровий діабет II типу. Програма стартувала 1 квітня 2017 року.

Політик стверджує, що програма повноцінно не працює через обмеженість як переліку лікарських препаратів, так і мережі аптечних закладів, через які вони б мали реалізовуватися. «На місцях цю місію мають виконувати лише районні аптеки. Приватні ж аптеки не налаштовані на участь у програмі, оскільки не вірять, що держава компенсує їхні витрати за безкоштовні ліки», - йдеться у зверненні.

До того ж він зазначає, що запропоновані безкоштовні ліки – у дуже вузькому асортименті, недорогі (від 20 грн до 40 грн) і потреба в них не надто велика. 

Аби повноцінно забезпечити ліками усіх сільських мешканців (особливо похилого віку), Володимир Литвин пропонує організувати доставку ліків за місцем проживання. 

“Приваблива урядова програма з доступних ліків, яку з величезними сподіваннями чекали мільйони людей, стала для них черговим розчаруванням. На жаль, самі ліки та їхня доступність людям ближче не стали”, - зазначив у своєму зверненні парламентар. 

Теги: