Пропорційна система з відкритими списками призведе до погіршення якісного складу депутатів - Сергій Лабазюк

3 Листопад, 2017 - 12:31

Пропорційна система з відкритими списками – це краще, ніж партійні списки, але гірше, ніж мажоритарна система. В цьому переконаний народний депутат із групи "Воля народу" Сергій Лабазюк.

"У партійні списки потрапляють люди, які не знають, що таке звичайне життя людей, і вони ні перед ким ні за що не звітують, це - солдати своєї партії", - наголосив він сайту Главком.

Коментуючи досвід застосування відкритих списків на останніх місцевих виборах, політик зауважив, що велика кількість професійних людей виграли на округах, але не пройшли за списком партії. "Під час місцевих виборів кожен депутат мав закріплену територію, але окрім того, що він повинен перемогти в себе на окрузі, він має ще й набрати більше голосів у партійному списку. І тут якраз мінус – немає гарантії, що виборці, які віддадуть 60% депутату на своїй території, отримають свого депутата, бо всередині партії він може не пройти", - сказав він.

"Так відбивається бажання і мотивація балотуватись. Це призведе до погіршення якісного складу депутатів", - переконаний С.Лабазюк.

Теги: