Рівень мінімальної пенсії треба підняти до рівня мінімальної зарплати – Євген Рибчинський

11 Липень, 2017 - 12:49

Депутатська група «Воля народу» закликає усі депутатські фракції провести детальний розгляд законопроектів, що стосуються пенсійної реформи. Про це, виступаючи у Верховній Раді, заявив народний депутат від «Волі народу» Євген Рибчинський. 

«Не треба дурити народ пенсійними реформами, суть яких – збирання останнього, що є у людей, на купівлю гіпотетичного пенсійного стажу», - сказав він. Як повідомив Євген Рибчинський, сьогодні середній стаж людини, яка виходить на пенсію, складає 32,5 роки. «Для необхідних 35 років українцям доведеться докуповувати собі страховий стаж за десятки тисяч гривень. Навіщо тоді платити в державний пенсійний фонд роками, якщо потім тобі ще й доведеться доплачувати, аби отримати бодай щось?», – запитав він. 

На переконання народного депутата, рівень мінімальної пенсії треба підняти до рівня мінімальної заробітної плати – до 3200 гривень, а також скасувати антиконституційні 15% податку на пенсію працюючим пенсіонерам. «Нинішній парламент і вся влада загалом поставили для себе дуже амбітну мету – проведення комплексних реформ, метою яких є приведення України до найвищих європейських стандартів життя, – говорить він. – Проте як можна жити по-європейськи, сплачуючи за європейськими цінами енергоносії і продукти харчування і отримуючи натомість неприпустимо низькі, рабські, совкові зарплати і пенсії?». 

Євген Рибчинський наголосив, що реальна пенсійна реформа можлива лише за рахунок розвитку реального сектору економіки і створення нових робочих місць. «Лише так ми зможемо говорити про справжнє подолання дефіциту Пенсійного фонду, а отже про достойні пенсії для наших українських громадян», – переконаний він.