Сергій Лабазюк: “Ключове для нас – зберегти землю у власності українців”

13 Лютий, 2017 - 11:53

Ринок землі не запрацює, поки не приймуть відповідні закони, що захищатимуть інтереси українців. Про це в ефірі телеканалу “Рада” наголосив представник групи “Воля народу”, член аграрного комітету ВР Сергій Лабазюк. 

“Не може запрацювати ринок землі без відповідного закону, який сьогодні не прийнятий. Ми зможемо говорити про поетапне введення ринку землі, якщо буде виконана інвентаризація землі, створенні і забезпеченні умови придбання землі для малих і середніх фермерів. Але ключове для нас – зберегти землю у власності українців. І однозначно дати можливість прозорого доступу до ринку землі нашим вітчизняним виробникам. Щоб не сталося так, що прийдуть іноземці, скуплять землю за безцінь і зроблять людей кріпаками”, - заявив він. 

За його словами, сільське господарство є однією із стратегічних галузей, що стабільно поповнює бюджет. “Сільське господарство є ключовим у створенні робочих місць і надходжень до бюджету. При чому, що за останні роки сільське господарство, незважаючи на все, зростало. Якщо ми введемо ринок землі не забезпечивши можливості, не передбачивши ризики, то можемо втратити не тільки робочі місця, а й надходження до бюджету. До цього питання потрібно підходити обережно не лише політично, але й з точки зору економіки”, - наголосив парламентар. 

Також він пояснив, чому відповідні закони приймають так повільно. “В аграрному комітеті напрацювань багато. На жаль, погоджувальна рада не завжди чує аграрний комітет, куди ми подаємо пропозиції. Тому маємо ситуацію, коли втретє оголошується так званий аграрний день, але наші законопроекти або не ставлять на порядок денний, або ставлять не в першу десятку, а далі. Відповідно, не доходив час для розгляду або провалювали. Але є успішно прийняті проекти, наприклад, дерегуляція, яка вже сьогодні запрацювала і дає позитивні кроки”, - розповів Сергій Лабазюк. 

Теги: