Сергій Лабазюк назвав фактори, що спричинили ріст цін на продуктові товари

28 Грудень, 2017 - 13:33

Народний депутат Сергій Лабазюк (депгрупа “Воля народу”) вважає, що збільшення цін на продукти харчування має об'єктивну основу.

“По-перше, негативно відгукнулося на ціновій політиці скасування сільськогосподарського податку. Відповідно собівартість виросла. А по-друге. Приміром такий популярний продукт, як свинина здорожчав через об’єктивні причини – в Україні вже кілька років процвітає та сама африканська чума. Тож велику кількість поголів’я було знищено. Плюс у сільській місцевості все менше людей хочуть тримати свиней. Отже, автоматично ціни зростають, бо попит є, а пропозиції немає. Європейські ціни дорожче, тому завезти не можуть. Ця ситуація стосується не тільки свинини, а й інших окремих груп товарів”, сказав він в ефірі телеканалу “TV7plus”

Разом з тим політик спростував міф, що визначальну роль у збільшенні цін на продукти спричинило зростання рівня мінімальної зарплати і пенсії. “Даною темою спекулюють, мовляв, підвищили пенсію і мінімальну зарплату – автоматично підіймаються ціни. У певній мірі ці речі поєднанні. Але у нашому випадку ціни ніяк не пов’язані із підвищенням пенсій. На сьогодні розмір пенсій залишається мізерним. Цим просто частково вирівняли ситуацію”, – сказав парламентарій. 

Теги: