Сергій Лабазюк підбив підсумки розгляду аграрного блоку в парламенті

19 Травень, 2017 - 19:21

На цьому тижні Верховною Радою прийнято рад важливих аграрних законопроектів. За словами народного депутата від групи «Воля народу» Сергія Лабазюка, особливо очікуваним стало прийняття у повторному другому читанні проекту закону №0906 «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин».

«Ми довго працювали над цим законопроектом, ним вносяться зміни у формі поправок ще до 44 законів про якість і поводження з продуктами харчування, – говорить він. – Водночас, на жаль, був провалений законопроект 4922 про врегулювання функцій державної продовольчої служби, яка станом на сьогодні є недієвою. Півтора роки тому була ліквідована державна сільськогосподарська інспекція, нову службу створили, але повноважень цій службі не надали. Ми на сьогоднішній день маємо катастрофічну ситуацію з якістю сільськогосподарської продукції, з якістю продовольчих товарів, з ветеринарним питанням і так далі. І даний законопроект був абсолютно технічним, але на нього не вистачило голосів».

Крім того, як зазначає Сергій Лабазюк, на порядок денний у четвер так і не було поставлено законопроект 4955 про передачу земель за межами населених пунктів в розпорядження територіальних громад. «Надзвичайно важливий законопроект, обіцяний громадам, обіцяний при реформі децентралізації, який має на меті передати землі за межами населених пунктів громадам, щоб вони на місці ними розпоряджалися, і щоб дохід від цих земель йшов у місцеві бюджети. Цей законопроект із незрозумілих причин не потрапив у порядок денний», – повідомив народний депутат.

Теги: