Сергій Лабазюк: Потрібно повернути престижність робітничих професій

5 Лютий, 2019 - 16:18

Cьогодні втрачено престиж робітничих професій та, як наслідок, присутній брак робочих кадрів. Про це заявив народний депутат Сергій Лабазюк (депгрупа “Воля народу”). 

“Роботодавці говорять в один голос, що недостатньо кадрів. А ще гірша ситуація із підготовкою. Також потрібно визнати, що робітничі професії відстають від сьогодення. Аграрна галузь, ІТ-галузь, машинобудування – стрімко розвиваються. А профтехосвіта, через те, що не має належної бази і відповідного забезпечення, відстає у можливостях надання якісного навчання для молодих спеціалістів”, – заявив він під час брифінгу у Верховній Раді. 

Змінювати ситуацію парламентарій розпочав вже на Хмельниччині: “Провели не один десяток круглих столів, залучили робітничі професії, профтехзаклади, бізнес і, приємно відзначити, що студенти взяли активну участь, аби знайти рішення проблеми”. 

Наслідком проведеної роботи стала реєстрація постанови 9173 про провадження дуальної системи освіти на території Хмельницької області.

“По-перше, це буде певним поштовхом у розвитку якісної професійної технічної освіти. По-друге, на рівні Хмельницької області ми зможемо проводити профорієнтацію, що є першочерговим серед батьків і майбутніх студентів. Через профорієнтацію ми можемо донести, що робиться із запитом на ті чи інші професії. Також поєднати запит роботодавців із інформацією від влади для профтехзакладів, в який бік їм рухатися”, – пояснив політик.

“Наш законопроект одноголосно підтриманий профільним комітетом. Хочу звернутися до колег, щоб дана постанова була підтримана. І ми мали змогу на базі Хмельниччини відроджувати престижність профтехосвіти, робітничих професій. І невдовзі отримати висококваліфіковані, якісні кадри для розвитку нашої держави. Створимо умови для повернення людей на територію України, надамо можливості для отримання достойної зарплати і відповідної роботи – тоді зможемо говорити про те, що держава розвивається”, – зазначив парламентарій.

Теги: