Сергій Лабазюк вказав на проблемний старт Нової української школи

20 Вересень, 2018 - 17:16

Реформа Нової української школи повинна була дати можливість по-новому підійти до освіти. Однак через низки пунктів, у тому числі на законодавчому рівні, реформі не вдалося повноцінно запрацювати. Про це заявив під час брифінгу народний депутат Сергій Лабазюк (депгрупа “Воля народу”).

“Зарплата освітянам підвищиться тільки з липня 2019 року. Отже, мотиваційний інструмент не запрацював. Те, що сьогодні недофінансована освіта, думаю, відчули всі: 1 вересня діти, прийшовши до школи, не отримали підручники. Десь не довезли шкільне обладнання”, – констатував політик. 

“Ми чули, що не вдалося провести тендери, деякі заходи, а в першу чергу – на законодавчому рівні багато пунктів не запрацювали для Нової української школи. Прикро і важко чути від освітян ці дорікання”, – додав він.

Парламентарій закликав колег прискорити роботу щодо врегулювання змін у законодавстві: “Ми для себе повинні чітко розуміти, що освіта – це запорука майбутнього, той фундамент, який сьогодні повинні закладати. Тож закликаю, щоб ми з колегами у сесійній залі і комітетах попрацювали ще до прийняття державного бюджету, щоб врегулювати на законодавчому рівні всі ті зміни, які ми прописували в реформі. Щоб вони запрацювали швидше. Щоб достатньо було передбачено фінансування”. 

Першим кроком щодо фінансування Сергій Лабазюк запропонував прийняти законопроект щодо підвищення посадового окладу освітян на 20%. 

Також парламентарій нагадав про невирішену ситуацію із коледжами і технікумами: “Маємо ризик зникнення цих навчальних закладів. Бо їх фінансування переклали на місцеві бюджети, які не можуть у достатній формі їх фінансувати. Ще минулого року подали законопроект 6506, яким пропонуємо продовжити фінансування цих закладів з держбюджету. Це дасть змогу поліпшити  ситуацію з підготовки професійних кадрів”. 

Теги: