Сергій Лабазюк закликав до ефективної боротьби із земельним рейдерством

11 Липень, 2018 - 10:27

Потрібно усувати прогалини в законодавстві, завдяки яким земельні рейдери за підтримки силових структур забирають у підприємців бізнес, що створювався роками. На цьому наголосив народний депутат із групи «Воля народу» Сергій Лабазюк під час розгляду законопроекту 8121 щодо протидії рейдерству у земельній сфері. 

За його словами,  лише за півтора-два роки офіційно зареєстровано понад 570 таких випадків. Також він підкреслив, що саме через неврегульовані законодавчі запобіжники, створені при облдержадміністраціях антирейдерські штаби не змогли дієво спрацювати.

Сергій Лабазюк перерахував, які прогалини потребують змін: “Нам потрібно системно вирішити усунення декількох прогалин. Перше – відсутність можливості нотаріальних посвідчень підписів учасників юридичних осіб при зміні власності на корпоративні права підприємств. Що давало змогу так званим “чорним нотаріусам” разом із рейдерами забирати у людей бізнес. Друге – невикористання державними реєстраторами під час здійснення реєстраційних дій відомостей інших реєстраторів. Третє – неповнота відомостей державного земельного кадастру про земельні ділянки, реєстрація яких відбулася до 1 січня 2013 року”. 

“Сьогодні наше завдання - відновити законність і право власності людей, дати змогу створення нормального інвестиційного клімату, забезпечити гарантії і безпеку для бізнесу, а тим паче перед прийняттям рішення щодо зняття мораторію з ринку землі”, – додав він.

Теги: