Сергій Лабазюк закликав прийняти законопроекти, що стосуються завершення процедури децентралізації

26 Лютий, 2019 - 14:52

Одна з найуспішніших в країні реформ – децентралізація – потребує логічного завершення у вигляді прийняття низки законопроектів. Важливо встигнути це зробити ще до проведення чергових місцевих виборів, що призначені на 2020 рік. На цьому наголосив народний депутат Сергій Лабазюк (депгрупа “Воля народу”) під час виступу на пленарному засіданні Верховної Ради.

“Процес децентралізації, коли розпочинався, мав противників та прихильників реформи. Ця реформа була невідворотньою для країни на цьому етапі. Тому що проблеми, які накопичувалися на місцях, ніяк не вирішувалися з центру. І саме люди на місці чітко розуміли для себе, за рахунок чого і як їх можна вирішувати”, – зазначив він. 

На його переконання позитивний ефект від реформи децентралізації однозначно є: “Люди, які взяли на себе відповідальність на низах, утворивши територіальні громади, отримавши повноваження і можливості через децентралізацію, успішно втілюють у життя вирішення проблем, які накопичилися десятками років. А це і будівництво водогонів, і проведення вуличного освітлення, і утеплення шкіл і садочків і т. д.”.

Водночас політик відзначив, що є законодавче недоопрацювання, що не дає можливості повноцінно працювати реформі децентралізації. 

“Нам залишилося сконсолідувати свою увагу на тому, щоб доопрацювати до кінця нашого скликання всі законопроекти, які сьогодні ще не працюють як закони для завершення процедури децентралізації. Головне, зробити все можливе, аби чергові місцеві вибори 2020 року проходили вже після завершення процедури територіального об’єднання”, – зауважив парламентарій.

“Обіцявши у свій час громадам, що передамо їм повноваження і дамо можливість розвиватися регіонам на місцях, ми зобов’язані завершити процедуру. Ми всі знаємо, що будь-яка реформа – це компроміс. Важливо, щоб Верховна Рада і структури на місцевих рівнях спільно почали працювати”, – додав він. 

Теги: