Сергій Лабазюк: Завдання ВР – у короткі терміни прийняти проект 8108 і встановити мораторій на відключення людей в опалювальний період

6 Листопад, 2018 - 16:17

Верховній Раді потрібно у короткі терміни прийняти законопроект 8108, яким буде встановлено мораторій на відключення населення від компослуг під час опалювального періоду. Про це заявив під час брифінгу народний депутат Сергій Лабазюк (депгрупа “Воля народу”).

Він повідомив, що з 1 грудня НАК “Нафтогаз України” матиме можливість відключати від газу боржників.

 “З одного боку ситуація зрозуміла: не платиш – не маєш послуг. Але з іншого: після того, як зросла ціна на газ, ростуть у рази ціни на комунальні послуги. Чи зможуть люди вчасно сплачувати з їхнім доходом, що залишився на старому рівні? Звичайно, не зможуть”, – зауважив парламентарій.

С. Лабазюк вважає неприпустимим відключення тепла під час опалювального сезону. 

“Це може призвести до сильного соціального перенавантаження. І нести негативні наслідки. Ми повинні чітко розуміти, що дана процедура призведе до того, що будуть відключати як фізичних осіб, так і ТЕЦ. А це означає, що не зможуть отримати послуги і ті, хто сплатили вчасно”, – пояснив політик. 

Тому політик вважає необхідним парламенту проголосувати за законопроект 8108, а Кабміну звернути на це увагу і виконати законодавство. 

“Завдання Верховної Ради – у короткі терміни прийняти законопроект 8108, яким буде встановлено мораторій на відключення. А Кабміну почути і внести зміни у відповідні постанови для того, щоб це було стимулом, а не навпаки”, – підкреслив Сергій Лабазюк.

Теги: