Сергій Шахов ініціює закон, що сприятиме вирішенню житлових питань переселенців

31 Січень, 2018 - 16:17

Народний депутат Сергій Шахов (депгрупа “Воля народу”) пропонує звільнити від оподаткування тих, хто здає житло внутрішньо переміщеним особам. Відповідний законопроект 7522 вже зареєстровано у Верховній Раді.  

“Законопроект покликаний сприяти вирішенню житлових проблем внутрішньо переміщених осіб, а також створенню умов, за яких такі особи не стикалися б із можливим дискримінаційним (порівняно із іншими потенційними орендарями) ставленням до них з боку орендодавців”, – йдеться у пояснювальній записці.

Таким чином, на думку автора, можна спростити вирішення одразу кількох проблем. По-перше, скасування оподаткування орендних доходів сприятиме зменшенню розміру плати за оренду житла для внутрішньо переміщених осіб. Це полегшить становище величезної кількості людей, які опинились у вкрай важких життєвих обставинах і не мають власного житла на підконтрольній владі території України, а також не можуть отримати від держави житло безоплатно або за доступною ціною. 

По-друге, пропозиція допоможе у випадках бюрократичної плутанини, коли оренда житла передує отриманню довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Тож тому норми законопроекту поширюються на випадки надання в оренду житла особам, місце проживання яких зареєстровано на тимчасово окупованій території або на лінії зіткнення.

Запровадження змін, передбачених законопроектом, посилить можливості переселенців знайти собі в оренду житло, знизить дискримінацію порівняно із іншими громадянами під час пошуку житла для оренди; сприятиме соціалізації внутрішньо переміщених осіб та зменшенню кількості правопорушень.

Теги: