Сергій Шахов ініціює закон, що стимулюватиме ведення бізнесу в Донецькій та Луганській областях

16 Лютий, 2018 - 16:14

Народним депутатам пропонують створити передумови для активізації бізнесу на території Луганської та Донецької областей. Відповідний законопроект №8038 зареєстрований у Верховній Раді. Автором документу став народний депутат Сергій Шахов (депгрупа “Воля народу”).

Через бойові дії на територіях зазначених областей неможливо нормально вести підприємницьку діяльність. Тож за таких умов потенційні бізнесмени працюють на територіях інших областей України. Повернути привабливість цих регіонів пропонується шляхом внесення змін до Податкового кодексу – запровадити тимчасові податкові стимули. А саме – з 1 січня 2019 року до 31 грудня 2023 року звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції з послуг, робіт, постачання (реалізації, продажу) продукції, що виготовлена на території Луганської або/та Донецької області. А ще скасувати сплату до бюджетів нарахованих за цей період сум податку на прибуток підприємств від діяльності з виконання робіт, надання послуг чи виготовлення продукції на території Луганської або/та Донецької області.

При цьому витрачати вивільнені суми платник податку повинен буде виключно на здійснення капітальних інвестицій на території Луганської або/та Донецької області, або направити їх на благодійну діяльність.

Тож запропонований механізм стимулюватиме бізнес до активної роботи та на здійснення благодійності.

У разі прийняття даного законопроекту слід очікувати позитивні соціально-економічні зміни на територіях Луганської та Донецької областей. Прогнозується, що відновиться привабливість цих областей для ведення бізнесу; почнуть надходити капітальні інвестиції; зростатиме ВВП; з’являться нові робочі місця, зросте заробітна плата; зростуть надходження до місцевих бюджетів і Пенсійного фонду України; слід очікувати «детінізації» економіки та зниження соціальної напруги; відбудеться соціалізація внутрішньо переміщених осіб. 

Теги: