Сергій Шахов пропонує запровадити фрі зону на території Донецької та Луганської областей

27 Грудень, 2018 - 10:45

Народний депутат Сергій Шахов (депгрупа «Воля народу») закликав підняти економіку Донбасу шляхом запровадження вільної митної зони. Про це політик заявив в ефірі телеканалу “News One”.

“Під час цієї війни ми повинні підняти економіку. Я саме зареєстрував законопроект про фрі зону Луганської та Донецької областей. Як тільки одна транснаціональна корпорація, котра може дати економічний розвиток, зайде на ті території, жоден танк з Росії чи Європи не зайде в Україну”, – заявив він.

Законопроект 8038 у разі прийняття дозволить відновити привабливість Луганської та Донецької областей для здійснення підприємницької діяльності (яка значно знизилась внаслідок бойових дій); відновити соціально-економічний потенціал цих областей; збільшити ВВП; створити нові робочі місця та збільшити розміри зарплат; активізувати процеси розширення, модернізації існуючих виробництв і створення нових; сприяти «детінізації» економіки.

Законопроектом також запропоновано механізм стимулювання бізнесу, який провадить свою підприємницьку діяльність на здійснення й благодійної діяльності. Якщо бізнес отримає можливість частково, не через державний та місцеві бюджети фінансувати вирішення соціальних проблем, а за рахунок економії на сплаті лише одного з податків безпосередньо або через благодійні організації, то також можливо ще й очікувати більш ефективне використання таких коштів. 

Теги: