Сергій Шахов: «Шахтарям пообіцяли погасити заборгованість із зарплати за два з половиною роки»

22 Липень, 2017 - 15:32

Більше тижня на шахті ім. Капустіна у Лисичанську, що на Луганщині, триває акція протесту – таким чином гірники вимагають погасити заборгованість по зарплаті за останні два з половиною роки.

У Києві відбулися перемовини між активістами-шахтарями з міністром енергетики та вугільної промисловості. Про результати перемовин доповів народний депутат Сергій Шахов (депгрупа «Воля народу»), який всебічно допомогав і підтримував делегацію шахтарів.

«У цих людей була єдина вимога – отримати зарплату за два з половиною роки. Отже, дійшли згоди,  що до 2 серпня гірняки у повному обсязі отримають місячну заробітну платню. А до Дня шахтаря (наприкінці серпня) людям виплатять усі борги за 2017 рік. А до 1 квітня 2018 року повністю погасять заборгованість, яка тягнеться з 2015-2016 років. Крім того гірникам виплатять середню зарплату за усі дні вимушеного простою підприємств. Активісти матимуть повний імунітет від переслідувань та спроб незаконного звільнення. Міністр узявся особисто контролювати хід справи», – повідомив парламентар.

По закінченню перемовин Сергій Шахов терміново вирушив до Лисичанська, щоб зустрітися з шахтарями-протестувальниками та переконати їх дочекатися обіцяних термінів. Отже, 35 шахтарів піднялися на поверхню після тривалого перебування під землею. Але акцію вирішили не зупиняти і продовжити до тих пір, поки не розпочнуться реальні дії стосовно погашення заборгованості. “В іншому випадку вони пообіцяли рушити на Київ тисячною ходою”, – розповів Сергій Шахов.

Теги: