Система відповідальності за водіння у нетверезому стані має бути більш жорсткою – Євген Рибчинський

5 Липень, 2018 - 15:17

Законопроект про посилення покарання за водіння в нетверезому стані, прийнятий Верховною Радою у першому читанні, має стати початком створення в Україні жорсткої системи відповідальності за пияцтво за кермом. Про це в ефірі телеканалу «112» заявив народний депутат від групи «Воля народу» Євген Рибчинський.

«Цей законопроект трішки сирий, тому він був прийнятий тільки у першому читанні. Ми довнесемо ще правки, і ця система стане більш жорсткою», – зазначив він.  
Депутат також висловився за те, щоб відповідальність розповсюджувалася і на свідків нетверезого водіння. «Інколи друзі садять п’яного водія за кермо. Таких друзів як свідків треба залучати до кримінальних справ», – вважає він.

«У нас абсолютно не криміналізована сфера побутова, а вона має бути зрештою означена. Що у побуті можна, а чого не можна. У нас п’яні ходять по під’їздам, і ніхто їх затримати не може, тому що він з хати вийшов. А він може натворити будь-що», – зауважив нардеп.

Євген Рибчинський навів приклад Сполучених Штатів, де створена дієва система відповідальності за нетверезе водіння. «В Америці і сенатор може піти на роботи попрацювати, якщо він у нетверезому стані сяде за кермо. Такого сенатора потім ще й відкликати може партія», – наголосив він.