Соціальні проблеми переселенців спроможна вирішити Верховна Рада – Сергій Шахов

24 Січень, 2019 - 11:42

Законопроекти щодо надання соціальної підтримки переселенцям непопулярні у Верховній Раді. Тож вирішення більшості їхніх проблем, у тому числі працевлаштування й житла, затягується роками. На  цьому наголошує народний депутат Сергій Шахов (депгрупа “Воля народу”). 

“Чому не голосуються ці законопроекти? Тому що на це саме уряд впливає з коаліцією”, – заявив він в ефірі телеканалу “Рада”.

Через проблему з працевлаштуванням багато мешканців Східного регіону виїхали на заробітки: “Сьогодні мільйон сімсот тисяч переселенців тільки в Україні. А півтора мільйони виїхали з України до Європи. Лише у Польщі два мільйони нараховується – це разом з мешканцями мирної України і переселенцями. Також виїжджають до Росії люди, яким не платиться сьогодні пенсія”. 

Політик зазначив, що за офіційними даними в очікуванні житла перебуває 1034 людини. На його думку, їх можна поселити, використавши досвід Грузії, яка побудувала соціальне житло для своїх біженців із Абхазії.

Однак на цю програму в Україні катастрофічно мало виділяється коштів – усього 10 млн грн. “Якщо народним депутатам виділяється на проживання на рік у Києві 40,6 мільйонів гривень, то переселенцям на будівництво житла всього 10 мільйонів гривень”, – порівняв видатки парламентарій. 

Теги: