Справжнім локомотивом економічного зростання в Україні є бізнес - Степан Івахів

26 Лютий, 2018 - 13:51

Заступник голови депутатської групи "Воля народу" Степан Івахів закликав Верховну Раду згуртуватися заради економічного розвитку країни та створити всі необхідні умови для розвитку вітчизняного бізнесу. Про це він заявив під час Погоджувальної ради.

"Сьогодні Україні абсолютно необхідне швидке економічне зростання. Деякі політики переконані, що для цього нам потрібна допомога МВФ, інші впевнені, що вимоги МВФ є шкідливими для країни. Але, думаю, всі погодяться, що справжнім локомотивом економічного зростання в Україні є бізнес. Тому ми маємо створити всі необхідні умови для розвитку бізнесу, бо це призведе до збільшення наповнення бюджету і допоможе нам зменшити залежність від подібних міжнародних фінансових інституцій", - заявив він.

С.Івахів зауважив, що десятки урядових та депутатських законопроектів, які направлені на дерегуляцію, спрощення ведення бізнесу, розвиток будівельної галузі, транспортної галузі, IT - сектору, розвиток приватної ініціативи на селі лежать без розгляду місяцями. 

"Сьогодні Уряд нам звітує про збільшення експорту. Але цих темпів недостатньо, бо імпорт збільшується ще швидше і тому в 2017 році ми мали 2,6 мільярда доларів негативного сальдо зовнішньоторговельного балансу. А такого не має бути. Це колапс. Це при тому, що гіперінфляція дала можливість українським експортерам бути конкурентними на зовнішніх ринках та збільшувати надходження до бюджету України від експорту. Тому Уряд має зробити все необхідне, щоб покращити ситуацію, а ми, як законодавчий орган, маємо невідкладно прийняти всі необхідні для цього закони", - переконаний політик.

Разом з тим, за словами С.Івахіва, ще одним важливим кроком для стабілізації економіки має бути призначення голови Національного банку України. "Шановні колеги, на цьому пленарному тижні ми маємо нарешті поставити крапку в цьому питанні і призначити очільника НБУ. Як і заразом інші вакантні посади, наприклад того ж міністра охорони здоров’я. Це ж абсолютний нонсенс, коли в країні йде надважлива медична реформа, але немає відповідального за неї міністра. Так з кого спитати за результати?", - відзначив народний депутат.

Теги: