Степан Івахів закликає до негайної розробки законопроекту про люстрацію чиновників всіх рівнів

9 Квітень, 2014 - 15:05

Народний депутат із депутатської групи «Суверена європейська Країна» Степан Івахів вважає, змінити всю виконавчу владу від Києва до найменшого району України — це те, що дасть шанс країні якомога швидше вийти з кризи. Повна люстрація, нові обличчя, великий бізнес, який виплачує чиновникам зарплатню, присяга для державного службовця — це ті кроки, які він сьогодні готовий підтримати без вагань. Про це Степан Івахів розповів в інтерв’ю «Слову Волині».

Народний депутат вважає, що Україна сьогодні має історичний шанс провести реформи та зробити економічний прорив. Але на думку Степана Івахіва реалізація навіть найбільш ефективних реформ не можлива, якщо не змінити всю вертикаль виконавчої влади в країні. А для цього потрібна тотальна люстрація від міністерських крісел до виконавчих комітетів місцевих рад. 

Формувати чиновницький апарат нардеп Івахів пропонує з нових людей, які незаплямовані корупційними скандалами, мають високу внутрішню мотивацію та бажання працювати на користь країни та не є представниками жодної політичної сили. «переконаний: на найвищих рівнях державного управління мають бути не політики, а безпартійні технократи – тобто фахівці своєї справи, які працюють на реальний, відчутний результат, а не займаються популізмом заради майбутніх виборів. А  на нижчі щаблі треба брати нових, молодих, амбітних, з базовою вищою освітою, в яких є велика внутрішня мотивація та бажання працювати. На зразок того, як працюють люди в будь-якій комерційній структурі» - переконаний Степан Івахів.

При розробці реформ народний депутат пропонує спиратися на досвід Грузії, Польщі  країн Балтії та Західної Європи. «Борони, Боже, проводити реформи в Україні власними силами! Треба звертатися по допомогу до міжнародної спільноти та залучати їхніх фахівців» - говорить нардеп.

Народний депутат також закликав своїх колег якнайшвидше приступити до розробки законопроекту про люстрацію чиновників. До розробки законопроекту Івахів пропонує залучити громадські організації та представників Майдану, які вже давно розробили ефективні критерії для проведення люстрації. Від себе народний депутат додав ідею запровадження змін до тексту присяги державного службовця. «У новій редакції має йтись про те, що він присягається, що не є членом якоїсь із партій, що не був фігурантом корупційних скандалів, що не має родичів-підприємців, які можуть отримати фінансову вигоду з його посади тощо. У разі порушення присяги або недостовірної інформації про себе чиновник автоматично звільняється з роботи. Все це має бути закріпленим законодавчо. І тоді жоден суд не зможе його поновити на роботі, як це було при Ющенку» - підсумував Степан Івахів.

Теги: