"Суверенна європейська Україна" пропонує зобов'язати нардепів і високопосадовців оприлюднювати декларації про доходи

28 Липень, 2014 - 18:46

Народні депутати із групи "Суверенна європейська Україна" пропонують зобов'язати парламентаріїв і високопосадовців оприлюднювати декларації про доходи. Відповідний законопроект №4378а зареєстровано у Верховній Раді, повідомив нардеп Сергій Лабазюк на своїй сторінці у facebook.

Разом із Сергієм Лабазюком ініціаторами виступили Володимир Литвин, Віктор Тимошенко, Ігор Єремеєв, Валерій Мошенський, Степан Івахів, Сергій Мартиняк і Микола Баграєв.

"Вважаємо, що декларації державних діячів мають бути у вільному доступі. Такий механізм боротьби з корупцією дозволяє встановити, чи не збагатився сумнівним шляхом під час роботи на державній посаді той чи інший політик", - наголосив С.Лабазюк.

Він нагадав, що декларації для європарламентарів є публічними, включно з Президентом і до цієї інформації повинен бути вільний доступ в Інтернеті: "Усі декларації з економічним контентом мають бути заповнені не лише щодо самих депутатів, але й щодо їхніх радників та працівників".

"Дивлячись на європейську практику щодо відкритості парламентарів та інших високопосадовців можна побачити багато відмінностей з українською, оскільки, вона пішла шляхом прозорості та відкритості в суспільному житті. Вже час і нам переходити у площину прозорості та відкритості", - підкреслив народний обранець.