У парламенті хочуть підтримати вітчизняних виробників енергетичного обладнання для сонячних та вітрових електростанцій

16 Квітень, 2019 - 10:17

Парламентарі пропонують підтримати конкурентоспроможність українських виробників енергетичного обладнання. Відповідний законопроект №10219 зареєстрований у Верховній Раді. Одним з авторів проекту є народний депутат Анатолій Гіршфельд (депгрупа “Воля народу”).

Раніше прийнятий закон №2628-VIII звільняв від оподаткування ПДВ операції із ввезення на митну територію України енергетичного обладнання для сонячних і вітрових електростанцій до 31 грудня 2022 року. Однак про неприпустимість вказаної норми заявили у Федерації роботодавців України та українські підприємства – виробники аналогічного енергетичного обладнання такі, як «Запоріжтрансформатор» та «Фурлендер Віндтехнолоджі». На їхнє переконання, такі норми дискримінують національного товаровиробника та можуть привести до закриття підприємств та скорочення тисяч робочих місць.

Отже, автори пропонують внести зміни до Податкового кодексу України та виключити норму щодо звільнення від ПДВ імпорту трансформаторів з рідким діелектриком та вітроенергетичних електрогенераторних установок. Це унеможливить закриття українських промислових підприємств-виробників енергетичного обладнання, дозволить  зберегти тисячі робочих місць та, відповідно, зменшить соціальну напругу в регіонах.