У парламенті хочуть відстояти право споживача на достовірну інформацію щодо харчів

13 Червень, 2018 - 11:08

У парламенті хочуть законодавчо удосконалити право українського споживача отримувати достовірну інформацію щодо продуктів харчування. Відповідний проект закону «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» зереєстрований у Верховній Раді. Співавторами документу стали народні депутати від депгрупи «Воля народу» Сергій Мартиняк та Сергій Лабазюк.

Законопроектом пропонується встановити правові засади надання споживачам інформації про продукти, а також вимоги стосовно маркування продуктів і зобов’язати операторів ринку доводити всю інформацію до споживачів.

Також діятиме заборона на використання інформації, яка може ввести споживача в оману. Наприклад, стосовно властивостей харчових продуктів, наслідків їх споживання або приписування їм лікувальних властивостей. Така ж заборона поширюватиметься і на рекламу продуктів. 

Проект розроблено задля приведення українського законодавства у відповідність до положень регламенту Європейського парламенту та ради, і передбачає комплексне врегулювання усіх питань, пов'язаних з наданням українським споживачам інформації про харчові продукти.

У разі прийняття цього законопроекту автори прогнозують створення результативного механізму інформування споживачів стосовно харчових продуктів або інгредієнтів, їх складу, поживної цінності, способу споживання тощо. А ще – зменшення навантаження на операторів ринку шляхом систематизації законодавства щодо вимог до інформації про харчові продукти в одному законі, гармонізованому із законодавством ЄС.