У парламенті ініціюють повну енергомодернізацію будівель бюджетних установ

21 Грудень, 2018 - 11:23

У Верховній Раді пропонують зробити повну енергомодернізацію будівель бюджетних установ. З цією метою зареєстровані законопроекти 9386 та 9387. Серед авторів народні депутати Сергій Шахов, Анатолій Гіршфельд та Сергій Лабазюк (депгрупа “Воля народу”).

Сьогодні в Україні енергоефективність бюджетної сфери у 2-3 рази нижча, ніж у країнах ЄС. Це тягне за собою неефективне використання бюджетних коштів. Тому свого часу було запропоновано підвищити енергетичну ефективність бюджетних установ шляхом укладання енергосервісних договорів (ЕСКО-механізм). Суть механізму полягає в тому, що виконавець енергосервісу реалізує енергоефективні заходи, гарантує досягнення певного рівня економії енергоресурсів та повертає вкладені інвестиції за рахунок отриманої економії витрат на оплату спожитих паливно-енергетичних ресурсів та комунальних послуг протягом строку дії енергосервісного договору. 

Варто зазначити, що перший етап реалізації механізму енергосервісу в Україні вже відбувся і продемонстрував необхідність удосконалення існуючої законодавчої бази. 

Запропоновані зміни мають спростити процедуру укладання енергосервісних договорів і збільшити кількість успішних тендерів, що, у свою чергу, передбачає більш комплексні енергоефективні заходи. 

Прийняття законопроектів дозволить залучити приватні інвестиції до реалізації проектів з термомодернізації будівель бюджетних установ, що має на меті економію споживання паливно-енергетичних ресурсів та комунальних послуг і забезпечить суттєву економію державного та місцевих бюджетів на їх оплату.

Передбачається, що повна термомодернізація будівель бюджетних установ дозволить скоротити споживання природного газу на 700 млн куб. м щорічно. Це створить умови для розвитку зовнішньоекономічної діяльності, промисловості, виробництва енергоефективного обладнання і матеріалів, і, відповідно, призведе до соціально-економічного розвитку регіонів та економіки в цілому.

До речі, створення та розвиток ринку енергосервісу є виконанням зобов’язань України щодо імплементації директив Європейського Союзу та Національного плану дій з енергоефективності на період до 2020 року.