У парламенті вимагають відновити в повному обсязі державну субвенцію на освіту і охорону здоров’я

24 Лютий, 2017 - 12:28

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №6108 про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо освітньої та медичної субвенцій, ініціаторами якого виступили народні депутати із групи "Воля народу" Володимир Литвин, Сергій Шахов, Сергій Мельничук і Володимир Бандуров та представники інших сил. Парламентарії вимагають відновити в повному обсязі державну субвенцію на зазначені сфери, зокрема для оплати праці технічних працівників, а також комунальних послуг і енергоносіїв.

"Як відомо, при прийнятті держбюджету на 2017 р. таке фінансування було перекладено на місцеві бюджети. У багатьох районах це призвело до того, що через нестачу коштів знову заходилися «оптимізовувати» мережу освітніх та медичних закладів, повністю переводити на самофінансування позашкільні дитячі установи, прирікаючи їх на повний занепад", - заявив Володимир Литвин.

З метою недопущення погіршення стану та якості  надання послуг у сфері освіти та охорони здоров’я необхідно невідкладно відновити дію відповідних норм Бюджетного кодексу України в редакції, що діяла до 1 січня 2017 року, вважають автори ініціативи.

Реалізація проекту Закону сприятиме фінансовому забезпеченню діяльності навчальних закладів освіти та закладів охорони здоров’я та недопущення зниження якості надання послуг у сферах освіти та охорони здоров’я.  "Не можна допустити остаточної деградації того, що ще залишилося від освіти і медицини", - підкреслив В.Литвин.