У Раді пропонують ввести "зелений тариф" на електроенергію зі сміття

2 Серпень, 2017 - 11:21

Група народних депутатів з різних фракцій, зокрема представник "Волі народу" Анатолій Гіршфельд, пропонують ввести "зелений тариф" на електроенергію зі сміття і розширену відповідальність виробників упаковки за її утилізацію.

Відповідні пункти містяться в проекті закону №4835-д "Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання використання побутових відходів як альтернативного джерела енергії", зареєстрованому в парламенті 31 липня.

Згідно з текстом законопроекту, "зелений тариф" буде застосовуватися виключно до електроенергії, виробленої з побутових відходів, які до того пройшли сортування. З таких відходів повинні бути виключені небезпечні компоненти, а також матеріали, придатні для вторинного використання (пластик, скло, папір, метал).

Крім того, документ передбачає введення розширеної відповідальності виробника упаковки за її утилізацію. Такий виробник може самостійно організувати повторне використання упаковки, її матеріальну утилізацію (використання як вторинної сировини), або ж сплатити екологічний податок.

Як зазначено в законопроекті, переробка (утилізація) побутових відходів виводиться з-під державного регулювання, а ціни на подібні послуги пропонується формувати вільно на договірних засадах.

Державі в особі НКРЕКП пропонується встановлювати тарифи виключно на захоронення побутових відходів. При цьому рівень таких тарифів повинен стимулювати розвиток утилізації.

Законопроект пропонує заборону на захоронення побутових відходів поза полігонами твердих побутових відходів з 2020 року. Крім того, з 2025 року забороняється поховання неутилізованих побутових відходів, тобто таких, що не були до того використані для отримання вторинних матеріалів і енергії.

Документ вводить чітку пріоритетність операцій щодо поводження з побутовими відходами.