У Верховній Раді налаштовані стимулювати розвиток електротранспорту на державному рівні

27 Березень, 2018 - 10:57

Одразу два проекти законів подано до Верховної Ради, що мають стимулювати розвиток галузі електротранспорту в Україні (№8159 і 8160). Пропонується внести зміни до Податкового кодексу, Митного кодексу та деяких інших законодавчих актів, аби спрямувати державну політику на пошук енергоефективних технологій. Співініціатором проектів виступив народний депутат Василь Петьовка (депгрупа “Воля народу”).

“В Україні існує достатній промисловий потенціал для виробництва та збирання електротранспорту, зокрема, налагоджено серійне виробництво трамваїв та тролейбусів. Також наша країна має власну сировинну базу необхідну для виробництва літій-іонних батарей. Разом з цим, практично не здійснюється виробництво електромобілів, електровантажівок, електробусів, літієвих акумуляторних батарей, зарядних пристроїв до них. Очевидно, що для розвитку галузі електричного транспорту та налагодження випуску нових видів продукції в Україні потрібні значні інвестиції в розширення виробництва, оновлення матеріально-технічної бази та впровадження передових технологій, а для цього мають бути створені сприятливі умови”, – йдеться у пояснювальній записці.

Тож автори пропонують ввести тимчасові податкові пільги при купівлі транспортного засобу з електричним двигуном (або при переобладнанні у такий транспортний засіб) та ввезенні комплектуючих для виробництва електромобілів. Також звільнити від оподаткування прибутку підприємства, які реалізують літій, акумулятори, зарядні пристрої та транспортні засоби з електродвигунами. Ще передбачено звільнення від обов’язкового пенсійого страхування покупців електрокарів та обов’язкове облаштування всіх паркувальних майданчиків зарядними пристроями.

Прийняття закону сприятиме зростанню обсягів прямих інвестицій в автомобілебудівну, електротехнічну, добувну галузі, стимулюватиме промислове виробництво і створення нових робочих місць. В цілому реалізація даної законодавчої ініціативи знизить рівень екологічної забрудненості повітря та енергетичну залежність України від іноземних держав, впровадить сучасні технології для системи автомобільного транспорту та пришвидшить інтеграцію України до європейської економічної системи.  

До речі, однією з необхідних передумов для інтеграції України до ЄС та виконання Паризької кліматичної угоди було комплексне вирішення природоохоронних проблем та зменшення багатомільярдних щорічних економічних збитків, пов’язаних з техногенним впливом транспорту на довкілля.

Теги: