У Верховній Раді вирішують проблеми з пенсійним забезпеченням переселенців

14 Липень, 2017 - 17:58

Парламентарі пропонують вирішити проблеми з пенсійним забезпеченням переселенців. До Верховної Ради надійшов законопроект №6692 «Про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян». Його розроблено на основі спільної роботи депутатського корпусу з моніторинговою місією на Донбасі, співавторами якого стали народні депутати із групи «Воля народу» Ярослав Москаленко та Ігор Молоток.

Через бойові дії, що не перший рік тривають на Донбасі, частина мешканців має проблеми з виплатами пенсій. Для більшості пенсіонерів, що живуть у зоні АТО, пенсія є єдиним джерелом існування. Наше законодавство досі не мало норм особливого порядку дій у таких надзвичайних обставинах. 

Тож прийняттям цього законопроекту депутати усунуть недоліки в механізмах пенсійного забезпечення. Зокрема, встановлять законодавчі основи для діяльності органів виконавчої влади в ситуації збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.   

До роботи над законопроектом долучили звіти членів моніторингової місії, які нещодавно працювали на Донбасі в районі лінії зіткнень відповідно до програми “Радник з питань Внутрішнього переміщення осіб” (ця програма започаткована Міністерством соціальної політики та здійснюється канадською неурядовою організацією «Stabilization Support Services»). Саме зібрана ними інформація і дала поштовх для змін у законодавстві та нормативно-правовій базі.

Зазначений законопроект пропонує: 
- спростити процедури доведення права на виплату пенсій та її розміру шляхом скасування обов’язковості надання паперових документів щодо осіб, які мають право на пенсії та змушені були залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту;
- скасувати для зазначеної категорії осіб обмеження щодо можливості отримати не затребувану пенсію лише за три роки;
- закласти основи під особливий режим та порядок отримання пенсій для пенсіонерів, які залишились жити на територіях, на яких органи державної влади тимчасово не виконують своїх повноважень. 

“Прийняття проекту акту забезпечить створення рівних умов доступу до пенсійного забезпечення усіх громадян України незалежно від місця проживання та факту внутрішнього переміщення”, – йдеться у пояснювальній записці.