Учасникам Революції Гідності та АТО пропонують спростити процедуру отримання земельних ділянок

29 Січень, 2018 - 11:56

Парламентарі хочуть удосконалити державні гарантії для пільгових категорій населення у їхньому праві на отримання земельних ділянок, а також унеможливити зловживання у цій сфері. Відповідний законопроект №7511 вже поданий на розгляд Верховної Ради. Серед співініціаторів проекту – народні депутати із групи «Воля народу» Сергій Лабазюк, Василь Петьовка і Олександр Супруненко.

Проект закону покликаний гарантувати право учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, учасників АТО, революції Гідності та їхніх сімей на отримання пільг при одержанні земельних ділянок. Сьогодні ситуація така, що держава певні пільги надає, але фактично реалізувати їх не в змозі. Типовим стало явище, коли ті, хто звернулися до відповідних органів із заявою, по декілька років перебувають у чергах на отримання землі. А інші зовсім не звертаються, бо не вірять у реалізацію свого права. Це пояснюється обмеженістю запасу земель (органи виконавчої влади та місцевого самоврядування не в змозі задовольнити всіх бажаючих в отриманні ділянок), масштабними корупційними схемами і махінаціями (приміром, пільговики отримують по декілька земельних ділянок з різним цільовим призначенням, що призводить до закінчення запасу земель на відповідній території).
 
Тому, щоб відновити соціальну справедливість і підвищити адресність, парламентарі пропонують:
- надати зазначеним громадянам України першочергове право на одержання із земель державної чи комунальної власності безоплатно у приватну власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства;
- закріпити право на отримання земельних ділянок по всій території України і не обмежувати його нормативно-правовими актами центральних чи місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування (це даси змогу скористатися своїм правом у будь-якому регіоні країни);
- передбачити отримання грошової компенсації у разі відсутності земель запасу на території, де громадянин виявив бажання одержати ділянку, або у разі добровільної відмови від одержання земельної ділянки;
- встановити строк, коли виплачується грошова компенсація та її розмір (це унеможливить ризик навмисного зниження або завищення розміру виплати за земельну ділянку).

Для боротьби із корумпованою складовою, законопроект чітко вказує категорії громадян, яким залишає право безоплатної приватизації земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства. Передбачає штрафи для посадових осіб у разі порушення ними встановлених законом строків розгляду заяв, погодження документації та надання земельних ділянок. А ще запроваджує деякі тимчасові обмеження у використанні земельних ділянок.

Таким чином, кожен громадянин вказаної категорії зможе реалізувати своє право на отримання земельної ділянки, що в свою чергу призведе до зниження соціальної напруги, зокрема серед учасників АТО та підвищить престиж військової справи. А для тих, хто дійсно прагне займатися сільським господарством, – отримати для цього можливість та кошти.