В парламенті хочуть дозволити на селі продавати ліки у місцях роздрібної торгівлі

25 Червень, 2015 - 10:42

Народні депутати Іван Фурсін (Воля народу) та Іван Мирний (ОБ) зареєстрували проект закону №2147а "Про внесення змін до деяких законів України щодо продажу лікарських засобів", яким пропонують дозволити роздрібний продаж окремих найменувань ліків у сільській місцевості.

"Через недостатній розвиток місцевої інфраструктури окремих регіонів країни, особливо в селах, віддалених від обласних і районних центрів, та відсутністю в них аптечних закладів, місцеві жителі фактично позбавлені можливості придбати відповідні ліки за місцем свого проживання і змушені постійно нести додаткові транспортні витрати для їх придбання. А інколи час, затрачений на поїздку за ліками, може коштувати людського життя", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Парламентарії пропонують надавати дозвіл на роздрібну торгівлю лікарськими засобами за переліком, встановленим Центральним органом виконавчої влади, у сільській місцевості, де відсутні аптечні заклади, фельдшерські та фельдшерсько-акушерські пункти.

Прийняття та реалізація положень зазначеного законопроекту дозволить підвищити доступність лікарських засобів та ефективність їх використання у сільській місцевості, переконані законодавці.

Теги: