В Україні можуть посилити відповідальність для боржників зі сплати аліментів

27 Квітень, 2018 - 12:24

У парламенті зареєстровано законопроект 8296 щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання. Серед авторів документу - народні депутати групи «Воля народу» Євген Рибчинський, Сергій Шахов, Степан Івахів та Сергій Мартиняк.

Однією з найбільш нагальних проблем у сфері захисту прав дітей є їхнє належне матеріальне забезпечення. Найбільш гостро вона стоїть для тих, хто виховується у неповних сім’ях. Тож автори пропонують удосконалити та узгодити між собою відповідні положення законів. 

У документі передбачається вплив на боржників зі сплати аліментів для утримання дітей з інвалідністю та дітей, які мають певні важкі захворювання; встановлення дієвого механізму притягнення до відповідальності за несплату та ухилення від аліментів, а також шляхи зменшення заборгованості з аліментів (а саме – недопущення відчуження майна боржником, внесеним до Єдиного реєстру боржників, і запровадження автоматизованого арешту коштів боржника); збільшити строк звернення і період за який може бути стягнуто аліменти.

“Метою законопроекту є, зокрема, створення економічних передумов для подальшого вдосконалення механізму забезпечення конституційного права дітей на достатній життєвий рівень та покращення матеріального забезпечення дітей у випадках, якщо батьки не дійшли згоди щодо способу утримання дітей і такий спосіб утримання дітей вирішується судом”, – йдеться у пояснювальній записці.