В Україні можуть вдосконалити систему надання адміністративних електронних послуг

20 Березень, 2019 - 13:49

Якість надання адміністративних послуг на сьогодні є недосконалою: багато-хто не може одержати консультацію та послугу онлайн і вимушений кілька разів відвідувати центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Тож з метою покращення роботи центрів та для розвитку системи електронних послуг народним депутатом Олесем Довгим (депгрупа “Воля народу”) був ініційований відповідний законопроект 10163. 

Пропонується сформувати постійні довідкові служби, які протягом 12 годин на добу надаватимуть консультаційні довідки за телефоном або за допомогою повідомлень та мережі Інтернет. У таких службах можливо, зокрема, задіяти на роботу громадян з обмеженими можливостями.

Також планується вдосконалити сам порядок надання послуг, передбачивши не послідовне, а паралельне опрацювання  документів підрозділами. І на законодавчому рівні визначити можливість надання через ЦНАП певних послуг, зокрема, мова йде про видачу (обмін) посвідчень водія, державну реєстрацію актів цивільного стану та транспортних засобів.

Для прискорення розвитку системи електронних послуг необхідно вдосконалити роботу Єдиного державного порталу адміністративних послуг, інтегрувавши до нього електронний кабінет з доступом до переліку послуг, інформації та застосуванням електронного підпису та інших способів електронної ідентифікації.

Передбачені законопроектом зміни мають підвищити якість надання послуг та повністю задовольнити потреби громадян.

Про необхідність вдосконалення електронних послуг свідчить показник E-Government Development Index, за яким Україна посідає 62 місце серед 193 країн світу. Для прикладу: Польща – на 36 місці; Росія – 35.

Теги: