В Україні потрібно серйозно зайнятися формуванням промислової політики - Анатолій Гіршфельд

29 Листопад, 2017 - 11:00

Народний депутат із групи "Воля народу", виконавчий директор Нацкомітету з промислового розвитку Анатолій Гіршфельд взяв участь у VIII Національному експертному форумі Інституту Горшеніна. Обговорення відбулось 28 листопада у Києві. Політик відкрив панельну дискусію «Стратегія промислового зростання як основа зростання економіки». 

«За останні 2 роки ми випробували небувале з 90-х років падіння в 3,5 рази і сьогодні маємо ВВП на душу населення трохи більше 2500 доларів, це критична позначка. Наслідки ми вже відчуваємо, коли мільйони українців виїжджають з країни, не знайшовши собі роботу. Це інженери, це кваліфіковані робітники, це вчені. Складно оцінити інтелектуальний потенціал, який втрачає Україна. Коли ми говоримо про допомогу західних країн, які обчислюються мільярдами, я думаю, що Україна інвестує в західні економіки в десятки разів більше, втрачаючи такого рівня персонал ", – заявив Анатолій Гіршфельд.

«Сьогоднішній стан – зростання 2-3% – це деяка планка відновлення, яка показує, що ми відштовхнулися трішечки від дна. Але все це настільки нестійка, що світова кон'юнктура може перевернутися і ми знову можемо показати негативні тенденції. Тому сьогодні нам потрібно подолання 5-7% зростання протягом кількох років, щоб говорити про те, що ми почали зростання економіки і будемо наближатися до європейських країн ", – сказав виконавчий директор.

Анатолій Гіршфельд наголосив, що кожна країна вирішує проблему виходу з економічної кризи по-своєму. Україна, на його думку, має дуже високий інтелектуальний потенціал на рівні провідних європейських країн, при цьому найнижчий ВВП на душу населення, практично на порозі бідності.

"Сьогодні нам потрібен продуктовий підхід, нам потрібна продуктова лінійка інноваційних продуктів, яка в змозі стати драйвером економіки. Характеристика цих продуктів – це перш за все висока додана вартість, це наявність високого експортного потенціалу, який буде говорити про конкурентоспроможність, це продуктивність праці, яка дозволить подолати планку продуктивності праці (зарплати) хоча б в 500 євро ", – сказав народний депутат.

На думку Анатолія Гіршфельда, в Україні слід створити державну вертикаль, яка б серйозно зайнялася формуванням промислової політики.

"У світі багато прикладів, коли країни стартували і за 15 років подолали цю економічну безодню. Я впевнений, що, заложивши в основу економічного зростання не тільки ринкові підходи, але й державно-приватну партнерство, ми зможемо ввійти в число багатих країн", – заявив Анатолій Гіршфельд.