Верховна Рада може збільшити видатки працівникам зони відчуження – «Воля народу»

16 Червень, 2016 - 09:20

Бюджетний комітет парламенту підтримав проект закону щодо збільшення видатків на надання медичної допомоги працівникам зони відчуження. Про це повідомив член комітету та співавтор законопроекту, народний депутат від групи «Воля народу» Ігор Молоток. 

За його словами, проектом вносяться зміни до державного бюджету, направлені на фінансування медичної допомоги працівникам зони відчуження за рахунок резерву коштів медичної субвенції. Зокрема, допомогу отримає Спеціалізована медико-санітарна частина №16 міста Чорнобиль, яка обслуговує виключно працівників зони відчуження, що працюють вахтовим методом і є мешканцями усіх регіонів України. 

«Свого часу парламент позбавив медико-санітарну частину Чорнобиля державного фінансування, передавши її на місцевий бюджет Іванківського району Київської області. До слова, найбільш постраждалого від Чорнобильської катастрофи, – зазначив народний депутат. – Однак Іванківський район просто не має фінансової спроможності самотужки забезпечити медичну допомогу усім працівникам зони відчуження, адже сам є депресивним і дотаційним».

Як повідомив Ігор Молоток, захищаючи законопроект на засіданні бюджетного комітету, мова йде про майже 10 тисяч працівників зони відчуження, яких обслуговує медико-санітарна частина. З початку року працівникам цієї установи не виділялися кошти на заробітну плату. «Для того, щоб виправити ситуацію, ми ініціювали збільшення видатків на надання медичної допомоги працівникам зони відчуження на суму 10 мільйонів гривень за рахунок перерозподілу резерву коштів медичної субвенції», – повідомив народний депутат.

Бюджетний комітет рекомендував парламенту підтримати законопроект 4450 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (щодо збільшення видатків на надання медичної допомоги працівникам зони відчуження за рахунок резерву коштів медичної субвенції)» за основу та в цілому. Авторами законопроекту є депутати групи «Воля народу» Ярослав Москаленко, Степан Івахів, Віктор Развадовський, Юрій Шаповалов, а також фракції «Самопоміч» Ірина Сисоєнко.