Верховна Рада підтримала розвиток в Україні ринку капіталу

1 Квітень, 2016 - 12:06

Парламент прийняв за основу ряд законопроектів, спрямованих на регуляцію фінансового ринку. Зокрема, у першому читанні були підтримані проекти законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів)», «Про внесення зміни до Митного кодексу України (щодо регульованих ринків та деривативів)», «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо регульованих ринків та деривативів)», «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо регульованих ринків та деривативів)». Співавтором законопроектів є народний депутат України, член групи «Воля народу» Іван Фурсін.

Законопроектами передбачається створити правове поле та врегулювати відносини, пов'язані як з біржовими, так і з позабіржовими деривативами, зокрема, шляхом визначення поняття "деривативи", їх класифікації та основних механізмів укладення деривативів на регульованих ринках та поза ними.

Автори сподіваються, що прийняття законопроектів забезпечить можливість надання учасниками ринків капіталу більш широкого спектру фінансових послуг, сприятиме ефективному розвитку ринків похідних цінних паперів та деривативів, а єдина інфраструктура та уніфіковані підходи стимулюватимуть інвестиції та економічний розвиток.

Теги: