Виборчий процес потрібно зробити максимально прозорим – Сергій Шахов

12 Квітень, 2018 - 15:20

Народний депутат Сергій Шахов (депгрупа “Воля народу”) згоден з тим, що потрібно карати за порушення виборчого законодавства, але водночас пропонує зробити виборчий процес максимально прозорим. Для цього необхідно скористатися досвідом інших країн.

“Карати потрібно не тільки за підкуп, а й за фальсифікацію у комісіях. Приміром на Луганщині на моєму 114 окрузі було зареєстровано 107 кандидатів. Це зробили опоненти. Якщо б не кваліфікована допомога, то вибори були б повністю сфальсифіковані. Навіть крали документи всіх, хто реєструвався у члени комісії, аби призначити своїх і переписати протоколи. За таке також обов’язково потрібно карати. Є багато порушень, які необхідно вилучати на поверхню”, – заявив він в ефірі телеканалу “Еспресо”. 

“А взагалі необхідно роботи прозорість виборів. Можна взяти приклади Прибалтики чи Австралії. Якщо ми до цього дійдемо, запозичимо досвід з інших держав, не будуть фальсифікувати вибори прямо на дільницях, як це робиться по всій країні, от тоді у нас буде прозорість”, – наголосив політик.

Також він запевняє, що прозорість виборів і відповідальність за них залежить від самих людей: “У нас сьогодні низька явка виборців. Тож треба, щоб люди ходили голосувати, щоб їхні голоси не крали, щоб вони обирали саме того кандидата, який їм потрібен”. 

Теги: