Викладання і вивчення державної мови є не правом, а обов’язком – Володимир Литвин

27 Вересень, 2017 - 14:45

Народний депутат Володимир Литвин (депгрупа “Воля народу”) вважає очевидною й очікуваною реакцію Угорщини на закон “Про освіту”, а саме на статтю 7, де йдеться про мову навчання і мову викладання. “Наші сусіди вхопилися за статтю Конституції, яка зазначає, що не можуть прийматися рішення, які погіршують ситуацію, у тому числі у мовному питанні. Бо якщо раніше вони навчалися угорською мовою, то тепер їм пропонують вивчати угорську мову. Але моя позиція така: викладання і вивчення державної, тобто рідної, мови – це не право, а обов’язок”, – прокоментував політик в ефірі телеканалу “112 Україна”. 

“Позицію України потрібно було роз’яснити. Я пропонував це зробити, а також відкласти розгляд статті 7 для всебічного обговорення. Тим паче у документі є прогалини, які розповсюджуватимуть політичні інсинуації. Оскільки цей закон зачіпає фактично кожну людину в Україні, доречно було б оприлюднити те, що матимемо на виході, послухати відгуки, подивитися, де є неточності. І після цього приймати закон в остаточній редакції”, – вважає він. 

“У такій чутливій сфері треба поспішати повільно. Але поправки приймали у пришвидшеному темпі, аби прозвітувати, що Україна зробила ще один крок в напрямку реформ. У нинішній редакції закон працювати не буде. Зокрема, з огляду на те, що не вирішується фінансова проблема”, – переконаний парламентарій. 

Теги: