Віктор Пилипишин: "Потрібно збалансувати повноваження між центром і територіями"

29 Квітень, 2014 - 13:23

Народний депутат із групи "Суверенна європейська Україна" Віктор Пилипишин вважає, що основним завданням конституційної реформи має стати встановлення балансу повноважень між центром і регіонами. Про це він заявив у парламенті під час обговорення змін до Основного закону. 

"Головна проблема країни є в тому, що відсутній баланс влади між центром і териоріями", - сказав він.

Політик переконаний, що у Конституції повинні бути чітко прописані повноваження органів місцевого самоврядування, а їх функції більш детально мають бути виписані у законодавчих актах. 

"Сільським, селищним, міським радам повинні бути надані найширщі повноваження. Вони повинні здійснювати управління суттєвою часткою публічних прав під власну відповідальність. Усі муніципалітети повинні мати однакові права і обов'язки. Необхідне чітке розмежування власних повноважень органів місцевого самоврядування та делегованих їх повноважень від органів виконавчої влади", - наголосив парламентарій.  

В.Пилипишин вважає, що голови обласних, районних і районних в містах рад мають обиратись громадянами на виборах, а не депутатами відповідних рад. 

"Потрібно закріпити чітке розмежуваня повноважень за принципом субсидіарності. Рішення мають прийматись на найнижчому можливому рівні і верхні ланки управління повинні вдаватись до дій тільки у тому разі, якщо ці дії будуть ефективніші за відповідні дії нижчих ланок", - зауважив нардеп.

Разом з тим, за його словами, кожен орган місцевого самоврядування повинен мати власний бюджет. "Конституція має визнати право органів місцевого самоврядування на власні податкові ресурси", - наголосив він.