Володимир Дудка: «Через день - два у нас головною темою може стати не сепаратизм, а дефіцит ліків»

8 Квітень, 2014 - 15:52

В деяких регіонах України дефіцит ліків вже складає 50% асортименту. Про це повідомив народний депутат України, представник депутатської групи «Суверенна Європейська Україна», член Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Володимир Дудка в ефірі каналу Рада, посилаючись на компанії, які аналізують фармацевтичний ринок.  

«Зараз ми спостерігаємо дуже загрозливу тенденцію, яка полягає в тому, що в аптеках наростає дефіцит ліків», - сказав депутат, коментуючи ситуацію, яка склалась на фармацевтичному ринку в наслідок технічної помилки в ухвалених 27 березня антикризових законах. Йдеться про ініціативу уряду запровадити 7% податку на додану вартість (ПДВ) на лікарські засоби. 

За словами В.Дудки, нині на митно-пропускних пунктах стоять вантажівки із ліками, які не розмитнюються. Проблема полягає в тому, що працівники митниці вимагають від імпортерів лікарських засобів сплачувати ПДВ у розмірі 20%, в той час, як у законі України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» сказано про  ПДВ на ліки у розмірі 7%.  

Виправити ситуацію мав уряд. За словами депутата, на суботньому засіданні Кабінет Міністрів України ухвалював рішення про те, щоб внести в Верховну Раду законопроект, яким би здійснювалось  роз’яснення щодо стягнення 7% ПДВ на імпорт лікарських засобів. «Я очікував,  що ми сьогодні приходимо у Верховну Раду і цей законопроект лежить одним і з перших для розгляду. На превеликий жаль я не бачу цього законопроекту  - а ні на сьогодні, а ні на завтра в порядок денний його внесено не було. А тут кожен день - це наростання загрози дефіциту. Я побоююсь, що через день - два у нас головною темою може стати не сепаратизм, а дефіцит ліків», - зауважив В.Дудка.
            
Народний депутат звертає увагу уряду на загрозливу ситуацію. А також звертається до колег парламентаріїв з проханням, в разі, якщо уряд зволікатиме, якнайшвидше розглянути законопроект, зареєстрований народними депутатами, про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо зупинення чинності чинності окремих положень на встановлення ставки податку на лікарські засоби), яким передбачається відтермінування оподаткування лікарських засобів до 1 січня 2015 року.

Теги: