Володимир Дудка: "З 1 квітня зупинився весь імпорт ліків і виробів медичного призначення в Україну"

9 Квітень, 2014 - 19:43

У зв'язку з запровадженням ПДВ на ліки з 1 квітня зупинився весь імпорт ліків і виробів медичного призначення в Україну. Про це заявив народний депутат України, представник депутатської групи «Суверенна європейська Україна» Володимир Дудка телеканалу БТБ, коментуючи законопроект щодо відтермінування запровадження 7% ПДВ на ліки.

«Переконаний, що переважній більшості парламентарів у Верховній Раді вже стало зрозуміло, що запровадження податку на додану вартість на ліки було помилковим. Мається на увазі, помилка не в сенсі запровадження 7% ПДВ на ліки як такого, а в сенсі його непідготовленості та терміновості його прийняття», -- зауважив В. Дудка.

Парламентарій повідомив, що запровадження 7% ПДВ на ліки призвело до того, що з початку цього місяця припинилося ввезення імпортних ліків в Україну. «Це призвело до того, що з 1 квітня зупинився весь імпорт ліків і виробів медичного призначення в Україну. Зараз в аптеках вже дефіцит ліків сягає 50% від усього асортименту. Ситуація стала надто загрозливою і тому її необхідно терміново виправляти», -- наголосив Володимир Дудка.

Він зазначив, що в парламент внесений законопроект №4637, яким пропонується відкласти запровадження 7% ПДВ до 1 січня 2015 року. «Суть законопроекту №4637, який був підготовлений народним депутатом України Андрієм Шипком і підтриманий усіма членами парламентського комітету з питань охорони здоров'я, щоб відтермінувати запровадження податку на додану вартість на ліки до 1 січня 2015 року для того, щоб впродовж цього часу здійснити усі необхідні підготовчі дії, які дозволять вирішити проблеми, які на сьогодні є невирішеними, -- сказав Володимир Дудка, додавши, -- Серед таких проблем технологічна готовність аптек, а також оптових компаній до запровадження цього податку, переналаштування контрольно-касових апаратів, домовленість із українськими виробниками, щоб ціни на ліки внаслідок цього податку не підвищувалися, оскільки зараз вони підвищені на українські препарати на 7%, а на імпортні -- на 15%. Також необхідно домовитися про прийняття необхідного законопроекту про те, що кошти від ПДВ на ліки мають бути спрямовані в систему охорони здоров'я, а не на будь-які інші цілі».

Теги: