Володимир Литвин наполягає на проведенні інвентаризації землі перед зняттям мораторію на її продаж

19 Квітень, 2017 - 11:28

Народний депутат із групи «Воля народу» Володимир Литвин переконаний, що відкрити ринок землі сільськогосподарського призначення можливо лише після проведення її інвентаризації. Адже, за його словами, сьогодні продаж землі відбувається за тіньовими схемами.

“Ринок землі існує. У тіньовий спосіб. Є низка підходів для того, щоб прибрати землю у приватні руки”, - заявив він в ефірі телеканалу “News One”.

“Я неодноразово говорив і закликав, що для початку потрібно було б здійснити інвентаризацію землі. Щоб ми знали, кому, скільки, де, яка земля належить. Щоб була очевидна картина. Як мінімум для кожного населеного пункту”, - наголосив він.

Другим кроком парламентар назвав проведення оцінки землі та створення державного земельного банку. “Потрібно поновити оцінку земель. Щоб кожна людина знала, скільки коштує її земельний пай. Наступний момент – створити державний земельний банк. Якщо людина захоче продати свій земельний пай, вона знатиме ціну. А банк має викупити цю землю і потім дивитися, кому віддаватиме її у розпорядження”, - такі першочергові дії перерахував політик. 

На думку Володимира Литвина, анонсована земельна реформа викликає більше питань, ніж дає відповідей. “Те, що пропонується, під видом земельної реформи, вже викликає безліч проблем. Що робити із землею, яка передана в оренду? Або якщо людина має свій пай всередині земельного масиву і хоче його продати, то як далі працювати з такою землею? А що робити із землею, яку взяли в оренду і здійснили зрошення? Тут багато питань”, - підкреслив він. 

Теги: