Володимир Литвин здійснив візит у прикордонні райони Півдня України

5 Травень, 2014 - 11:26

Представник депутатської групи "Суверенна європейська Україна", голова Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Володимир Литвин у ході робочої поїздки 2-4 травня побував на багатьох ділянках українського кордону на Півдні України. 

Керівництво Південного та Азово-чорноморського регіональних управліннь ДПСУ поінформувало про організацію оперативно-службової діяльності на державному кордоні.

В.Литвин зустрівся з керівництвом Херсонської області та отримав інформацію про ситуацію в регіоні від керівництва МВС, СБУ та прокуратури. Парламентарій відвідав також місця дислокації частин та з'єднань Збройних сил, які передислоковані на південь для прикриття українських кордонів, де поспілкувався із керівництвом та військовослужбовцями. 

Крім того, нардеп ознайомився із роботою відділу прикордонної служби "Кучурган" на ділянці державного кордону із Придністров'ям.

Одна із проблем, яку піднімали майже на всіх зустрічах різниця між рівнем заборітної плати військовослужбовців сектору безпеки і оборони. Якщо брати Міністерство оборони та інші структури, то ця різниця сягає 1,5 рази. Сьогодні головне завдання - це вирівняти рівень заробітної плати і підвищити його.

Зміни в системі пенсійного забезпечення призвели до того, що при звільнені на пенсію офіцер втрачає приблизно тисячу гривень, а військовослужбовець-контрактник - приблизно шістьсот. 

В.Литвин повідомив, що Комітет ВР також пропонуватиме прийняти рішення щодо надання права військовослужбовцям, які прослужили за контактом п'ять років, отримати безвідсотковий кредит на житло на тривалий період. Особи, які служитимуть в армії 15 років і більше повині отримувати сертифікат на житло. Одним із варіантів вирішення житлового питання може стати викуп державою недобудованих об'єктів та передача їх військовослужбовцям.

Верховній Раді також буде запропоновано підтримати цілу низку інших пропозицій на закритому засіданні 6 травня. "Я вважаю, потрібні не розмови, а конкретні рішення в частині підсилення обороноздатності, підсилення можливостей для прикриття наших кордонів та соціального забезпечення військовослужбовців", - сказав він.

Теги: