“Воля народу” наполягає на аудиті діяльності “Нафтогазу України”

18 Березень, 2019 - 13:39

Народний депутат Сергій Шахов (депгрупа “Воля народу”) під час засідання Погоджувальної ради закликав не допустити збільшення ціни на газ для населення з травня. Також він висловив вимогу групи провести аудит діяльності “Нафтогазу України”.

“Депутатська група “Воля народу” схвально оцінює заяву Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про початок дискусії з МВФ для уникнення підняття ціни на газ. Адже для цього є всі економічні передумови, зокрема сприятлива ринкова ціна на блакитне паливо на європейському ринку. Тому, підкреслюю, ці розмови мають завершитись прийняттям конкретних рішень”, – заявив політик.

Парламентарій наголосив, що проблемою для держави є також утримання “Нафтогазу України”: “Весь минулий рік “Нафтогаз” пропрацював без затвердженого урядом фінансового плану. Це те саме, що Верховна Рада рік працювала б без державного бюджету. А чому не затвердили фінплан? Бо “Нафтогаз” завищував надприбутки. Фінплану на 2019 рік так само немає. Мінфін, Мінекономіки та Міненерго забракували документ і вимагають його доопрацювання”. 

Він також нагадав бажання НАКу, щоб держава за рахунок коштів платників податків компенсувала майже 70 мільярдів гривень нібито збитків Нафтогазу від продажу газу населенню та підприємствам ТКЕ за спецзобов’язаннями. 

“Проект фінплану передбачає у 2019 році отримання чистого прибутку компанії в розмірі 91 мільярд гривень. Це майже в 6,5 рази або на 77 мільярдів гривень більше, ніж очікується за підсумком 2018 року. Середня заробітна плата запланована у сумі 191,5 тисяч грн, що перевищує у 18,6 разів середню зарплату в галузі. Хочу спитати, де межа цих апетитів?”, – зазначив парламентарій. І додав, що виграли суд у Газпрому не керівництво “Нафтогазу”, а юристи з Норвегії, за що отримали 18 млн євро. 

“Тому група “Воля народу” вимагає негайного створення аудиту “Нафтогазу” і створення ТСК”, – підсумував Сергій Шахов. Він також зазначив, що покладає великі сподівання на обрання нового голови “Нафтогазу” на конкурсі, що має відбутися найближчої суботи. 

Теги: