«Воля народу» наполягає на підвищенні мінімальної пенсії до 2500 грн – Володимир Бандуров

13 Березень, 2017 - 12:52

Депутатська група «Воля народу» наполягає на підвищенні мінімальної пенсії. Про це заявив представник групи Володимир Бандуров на засіданні Погоджувальної ради. 

За його словами, сьогодні мінімальна пенсія у два з половиною рази менша за фактичний прожитковий мінімум – 1247 грн проти 3200 грн. “Чи можна при постійному зростанні цін на їжу та ліки вижити пенсіонеру? Напевно, ні. Ми підтримували збільшення мінімальної зарплати, але і наполягаємо на поступовому підвищенні мінімальної пенсії. Ми вважаємо, що вже цього року вона має становити мінімум 2500 грн”, - заявив парламентар. 

“У базовому документі ООН “Цілі тисячоліття” йдеться, що боротьба з бідністю повинна бути пріоритетом для будь-якої держави. У західних демократіях мінімальна пенсія відповідає реальному прожитковому мінімуму. Ми визначили європейський курс держави, тому повинні дотримуватися його”, - нагадав Володимир Бандуров.

Він підкреслив, що кошти на осучаснення пенсій сьогодні у бюджеті є: “Уряд відзвітував, що на 1 березня 2017 року на єдиному казначейському рахунку знаходиться 34 млрд грн. Це відбулося завдяки (і в тому числі) підвищенню мінімальної зарплати. За січень-лютий надходження від єдиного соціального внеску зросли на 26%, а це 29 млрд грн. І було б справедливо цими коштами поділитися саме з пенсіонерами”, - наголосив представник «Волі народу».

Теги: