Воля народу пропонує встановити для всіх корупційних злочинів максимальний строк давності

5 Квітень, 2018 - 10:40

До Верховної Ради подано проект закону 8218 про внесення змін до Кримінального кодексу щодо посилення ефективності боротьби із корупцією шляхом встановлення єдиного тривалого строку давності для корупційних злочинів. Ініціатор законопроекту – народний депутат Сергій Шахов (депгрупа «Воля народу»).

Оскільки сьогодні в Україні ефективність боротьби із корупцією є вкрай низькою, то для зменшення її масштабів потрібно не тільки встановити доволі жорстке покарання за корупційні злочини, а й забезпечити невідворотність покарання. Крім того, як показує практика, здійснення досудового розслідування корупційних злочинів нерідко стає вкрай довготривалим процесом.

Враховуючи ці обставини, однією з умов дієвості принципу невідворотності покарання за корупційні злочини є встановлення довготривалого строку давності, у разі спливу якого особа звільняється від кримінальної відповідальності. А також довготривалого строку давності виконання обвинувального вироку при засудженні за корупційні злочини. 

Законопроектом пропонується встановити для всіх корупційних злочинів єдиний та найбільш тривалий строк давності  – 15 років. І такий самий строк для давності виконання обвинувального вироку. Таким чином має значно посилитися ефективність боротьби із корупцією. 

“Запровадження змін, передбачених законопроектом, дозволить зміцнити суверенітет України, посилити демократію, підвищити конкурентоздатність вітчизняної економіки, сприяти її «детінізації», збільшити ВВП та надходження до бюджетів різних рівнів, підвищити ефективність бюджетних витрат, сприяти збільшенню зарплат, пенсій, прибутків підприємців, в цілому забезпечити підвищення добробуту громадян”, – йдеться у пояснювальній записці. 

Теги: